Translators and translation resources
The translation workplace

Překládání mě baví!


Jmenuji se Lenka Říhová a již více než 18 let si plním svůj dávný sen, kdy jsem se rozhodla, že se jednou stanu překladatelkou.

Svět jazyků mě fascinoval od okamžiku, kdy jsem se naučila číst, a stal se ze mne knihomol a milovník českého jazyka. Během středoškolských studií mě pak zcela pohltila latina, proto pro mne byla později italština jasnou volbou.

Na cestě k překládání mne čekala celá řada odboček a překážek; to se však ve výsledku stalo mou velkou výhodou. Jen díky nim vám dnes mohu nabídnout unikátní spojení italštiny a češtiny na profesionální úrovni a odborných znalostí, jež jsem získala studiem a pracovní praxí. Společným jmenovatelem mých hlavních specializací se staly biologie, matematika, chemie a fyzika, které mě provázejí celým profesním životem.

V roce 2003 jsem se rozhodla opustit zaměstnání, kde jsem několik let pracovala jako fyzioterapeut, a začala jsem podnikat.

Od té doby se věnuji překladatelství naplno a pomáhám zákazníkům s písemnou komunikací v italštině a češtině. Kromě toho jsem téměř 20 let působila jako externista na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity

A protože si v praxi dnes a denně ověřuji, že celoživotní vzdělávání je nejen nutností, ale i zábavou, stále se zdokonaluji samostudiem, návštěvami školení a kurzů

Má to význam jak pro mě, tak v konečném důsledku zejména pro vás, mé zákazníky.

Pro koho jsem překládala a překládám?

Ostravská univerzita
Národní divadlo moravskoslezské
Janů a syn, s. r. o.
CK Ciao Italia
Eurotrad, Interpreti e Traduttori s. n. c.
Zunavi, s. r. o.
Moravské vinařské závody Bzenec s. r. o.
Pure bio natura s. r. o.
Jazyková škola ABC English
Café Jordán spol. s r. o.
Vydavatelství Prima Media s. r. o.
StomaTeam, s. r. o.

...a mnoho dalších  

"S paní Říhovou spolupracuje naše společnost více než rok. Pokaždé je maximálně vstřícná, pokud se týká termínu dodání. Její překlady jsou na vysoké úrovni. S jejím přístupem i prací jsme maximálně spokojeni." 

Karel Janů (Janů a syn s. r. o.)


"S paní Lenkou Říhovou se známe dlouhá léta díky italštině. Spolupracujeme dlouhodobě a pravidelně. Od okamžiku, kdy jsem pro svou CK zřídila nový web a zařadila do něj také blog, nechávám důležité texty kontrolovat právě paní Říhovou. Velmi oceňuji rychlost, přesnost a okamžitou reakci na poptávku služeb. Korektura je pro mne vždy srozumitelná, přehledná a jasná. Příjemné a profesionální jednání, rychlé dodání. Vřele doporučuji."

Pavlína Šišková (CK Ciao Italia) 


"Paní Lenka Říhová spolupracuje s naší agenturou několik let a zpracovává překlady z italštiny a angličtiny do češtiny. V průběhu této spolupráce byli naši klienti s poskytnutými překladatelskými službami, týkajícími se různých oborů, vždy spokojeni. Paní Lenka Říhová vždy dodržela smluvené termíny dodání."

EuroTrad s.n.c. (překladatelská agentura Urbino, Itálie) 


"S Paní Ing. Lenkou Říhovou jsem velmi spokojená, překlady jsou vždy na profesionální úrovni s rychlým a kladným přístupem. Zastupuji přírodní italskou kosmetiku LAKSHMI, ke které jsem požadovala překlady kosmetických produktů a katalogů, které byly vždy perfektně přeloženy. Děkuji za Vaši vždy pozitivní reakci a ochotu. Rozhodně doporučuji všem ostatním!"

Zuzana Borutová (Zunavi s. r. o.)


"Se službami překladatelky paní Říhové jsem byla velmi spokojena. Překlad byl dodán od paní Říhové v časovém rozpětí tak, jak jsme se domluvili. Dokonce mi vyšla vstříc a překlad zaslala o pár dnů dříve. Kvalita překladu v oblasti zdravotnictví byla na velmi vysoké úrovni. Na paní Říhovou se v budoucnu určitě opět ráda obrátím." 

Gabriela Vokálová (Pure bio natura s. r. o.)


"S paní Lenkou Říhovou spolupracujeme dlouhodobě v oblasti překladů z a do italského jazyka. Troufáme si říci, že naše vzájemné vztahy nejsou již jen na rovině odběratel-dodavatel, ale zakládají se na velmi nadstandardní přátelské bázi. Veškeré zakázky, které pro nás dosud paní Říhová vyhotovila, byly zpracovány s nejvyšší pečlivostí a přesností. Nejenže přesně dodržuje dohodnuté termíny, ale rovněž konzultuje s námi, jakožto odběrateli, případné sporné záležitosti, které mohou vyvstat při realizaci zakázky. Paní Říhovou tak rádi doporučíme jako kvalifikovanou a erudovanou překladatelku italského jazyka v rámci nejrozmanitějších oborů."

Marta Chovancová (jazyková škola a překladatelská agentura ABC English s. r. o.)

Uvedené reference pocházejí z profilu na adrese www.italskyjazyk.cz, kde si můžete přečíst další hodnocení zákazníků.